Don't Miss a Single Deal!

Sign up to receive updates in your email!

FREE grocery savings calculator top banner
October 27th, 2011

Walmart Weekly Deals: October 27, 2011

Here are few nice deals that you might want to snag while shopping at Walmart this week. Don’t forget to read up all about Walmart’s coupon policy and price matching policy before heading to the store. Happy Shopping!

My favorites are in green.

Campbell’s Chunky Soup, $1.50
Use $2/5 Campbell’s Chunky Soup = $1.10 each wyb 5
Use $1.50/4 Campbell’s Chunky Soup or Chili = $1.13 each wyb 4
Use $1/3 Campbell’s Chunky Soup or Chili = $1.17 each wyb 3

Hamburger Helper, $1.50
Use $0.75/3 Hamburger, Tuna, Chicken Helper Skillet Meals 10/2/2011 GM Insert = $1.125 each wyb 3

Betty Crocker Boxed Potatoes, $1.50
Use $0.60/2 Betty Crocker Boxed Potatoes = $1.20 each wyb 2
Use $0.50/2 Betty Crocker Boxed Potatoes = $1.25 each wyb 2
Use $0.50/2 Betty Crocker Boxed Potatoes 10/2/2011 GM Insert = $1.25 each wyb 2

Kettle Chips, $2.78
Use $1/1 Kettle Potato Chips 9/25/2011 RP Insert = $1.78
Use $1/1 Kettle Baked Potato Chips 9/25/2011 RP Insert = $1.78

Macaroni Grill Dinner Kits, $3.74
Use $1/1 Romano’s Macaroni Grill Dinner Kit = $2.74
Use $0.75/1 Romano’s Macaroni Grill Dinner Kit = $2.99

Truvia Sweetener, $3.56
Use $1/1 Truvia Natural Sweetener All You, Nov 2011 = $2.56
Use $1/1 Truvia Natural Sweetener 9/11/2011 RP Insert = $2.56

Newman’s Own Pasta Sauce, $1.88
Use $0.50/1 Newman’s Own Products 10/23/2011 RP Insert = $1.38 (not bad for the brand)
Use $1/2 Newman’s Own Products (IE) Printable (FF) = $1.38 each wyb 2

Nestle Morsels, $2.28
Use $1/2 Nestle Toll House Morsels = $1.78 each wyb 2

Newman’s Own Salsa, $2
Use $0.50/1 Newman’s Own Products 10/23/2011 RP Insert = $1.50
Use $1/2 Newman’s Own Products (IE) Printable (FF) = $1.50 each wyb 2

Land O’Lakes Tub Butter, $1.88
Use $1/2 Land O Lakes Fresh Buttery Taste Spread 10/16/2011 SS Insert = $1.38 each wyb 2
Use $0.50/1 Land O’Lakes Fresh Buttery Taste Spread 10/16/2011 SS Insert  = $1.38

Philadelphia Cooking Cream, $2.48
Use B1G1 Kraft Philadelphia Cooking Cream = $1.24 each wyb 2
Use $1/1 Kraft Philadelphia Cooking Creme = $1.48

Pillsbury Crescents, $1.68
Use $0.60/2 Pillsbury Crescent Dinner Rolls = $1.38 each wyb 2
Use $0.50/2 Pillsbury Crescent Dinner Rolls = $1.43 each wyb 2

Pillsbury Grands, $1.46
Use $1/2 Pillsbury Grands or Grands Jr. Biscuits (IE)  Printable (FF) = $0.96 each wyb 2
Use $0.40/2 Pillsbury Refrigerated Grands! or Grands! Jr. = $1.26 each wyb 2

Pillsbury Sweet Rolls, $1.78
Use $0.50/2 Pillsbury Sweet Rolls OR Grands Sweet Rolls = $1.53 each wyb 2
Use $0.40/2 Pillsbury Sweet Rolls or Grands! Sweet Rolls 10/23/2011 SS Insert = $1.58 each wyb 2

Wholly Gaucamole, $4.24
Use $1.50/1 Wholly Guacamole, Salsa or Queso Product = $2.74
Use $1/1 Wholly Product = $3.24

Newman’s Own Pizza, $5
Use $1/1 Newman’s Own Thin & Crispy Pizza 10/23/2011 RP Insert = $4
Use $0.50/1 Newman’s Own Thin & Crispy Pizza = $4.50

Huggies Snug and Dry 42 pk, $9.57
Use $1.50/1 Huggies Diapers 10/23/2011 SS Insert = $8.07 (not bad)

Huggies Little Mover Slip-On Diapers 26 pk, $9.49
Use $3/1 Huggies Little Movers Slip-on Diapers 10/23/2011 SS Insert = $6.49
Use $2/1 Huggies Little Movers Slip On Diapers (IE)  Printable (FF) = $7.49

Huggies Wipes, $1.97
Use $0.40/1 Huggies Wipes 10/23/2011 SS Insert = $1.37
Use $0.50/1 Huggies Baby Wipes, 10/23/2011 SS Insert = $1.47

Huggies Goodnites Jumbo Pack, $9.47
Use $2/1 GoodNites Underwear 10/23/2011 SS Insert = $7.47
Use $1.50/1 Goodnites Underwear 11/14/2010 SS Insert = $7.97

Orajel Kids My Way Toothpaste, $2.97
Use $1/1 Orajel Kids My Way Toothpaste 10/23/2011 SS Insert = $1.97
Use $1/1 Orajel Kids My Way Toothpaste = $1.97

L’Oreal Kids Shampoo or Conditioner, $2.50
Use $0.75/1 L’Oreal Kids 10/23/2011 RP Insert = $1.75

L’Oreal Excellence Cream, $6.97
Use $2/1 L’Oreal Excellence or Excellence to-Go shade 10/23/2011 RP Insert  = $4.97

Schick Intution, $8.57
Use $3/1 Schick Intuition Razor or Refill = $5.57
Use $3/1 Schick Intuition Razor or Refill = $5.57

L’Oreal Paris Voluminous Mascara, $5.84
Use $1/1 L’Oreal Paris Cosmetic Product 10/2/2011 RP Insert = $4.84
Use $1/1 L’Oreal Paris Eye 10/23/2011 RP Insert = $4.84

Aleve 24 ct, $3.47
Use $1/1 Aleve 10/23/2011 RP Insert = $2.47

Bayer Advanced 24 ct, $3.47
Use $2/1 Bayer Advanced Aspirin Product 9/11/2011 RP Insert = $1.47
Use $1.50/1 Bayer Advanced Aspirin Product (IE)  Printable (FF) = $1.97

Bayer Advanced 100 ct, $5
Use $2/1 Bayer Advanced Aspirin Product 9/11/2011 RP Insert = $3 (good for size)
Use $1.50/1 Bayer Advanced Aspirin Product (IE)  Printable (FF) = $3.50

Flintstones Vitamins, $5.98
Use $2/1 Flintstones multivitamin 10/23/2011 RP Insert = $3.98

One-a-Day Multivitamin, $5.73
Use $3/2 One A Day and Flintstones Multivitamin = $4.23 each wyb 2

Glade Lasting Impression Warmer, $7.98
Use $3/1 Glade PlugIns Scented Oil Warmer = $4.98

Glade Premium Room Spray, $0.98
Use $1/1 Glade Room Spray Good Housekeeping = FREE!
Use $0.55/1 Glade Premium Room Spray = $0.43
Use $0.55/1 Glade Premium Room Spray 9/25/2011 SS Insert = $0.43

Glade Scented Oil Candle Refills, $1.50
Use $1/2 Glade Scented Oil Candle Refill Packs = $1
Use $1/2 Glade Scented Oil Candle Refill Packs = $1

Cesar Dog Food, $0.70
Use B3G1 Cesar Canine Cuisine Entree = $0.53 each wyb 4
Use B3G1 Cesar Canine Cuisine Entrees 8/7/2011 RP Insert (exp 10/30/2011) = $0.53 each wyb 4

Check out more Walmart deals here. Send me an e-mail if you find any more deals this week.

 

Comments

    No Comments

Leave a Comment

 Subscribe to My Newsletter 

 
Close
Please support the site
Get a FREE Grocery Calculatory by liking us on Facebook!